זעקה להתחדשות​

לפעמים אנחנו מתישים את עצמנו מרוב מאמץ לתקן ולשפר- את עצמנו, ואת חיינו. והרבה פעמים זה מפסיק לעבוד. כי באמת- כדי שיכול שינוי, צריך להניח, להרפות, ולהיולד מחדש. 

כמה פעמים בחיי מצאתי את עצמי בצורך להתחדשות. כמעט כמו לפתוח גלגול חדש בתוך הגלגול הזה. אני חושבת שכמו פרפרים, יש לנו את היכולת המדהימה הזו, ולא רק פעם אחת בחיינו, להבין שמשהו הסתיים, להיכנס לגולם, ולצאת פרפרים חדשים.

לפעמים זה פשוט נופל עליך. לא ״תכננת״ לסיים. היית מוכן להשאר במצב הקודם לנצח. או ככה לפחות נדמה לך..אבל החיים הודיעו לך: הסתיים. נקסט.
הסתיים הקשר הזה, הסתיימה העבודה, הסתיים חוזה הדירה. הסתיימו התירוצים.
מה עכשיו? 

בשנה הזו, מליוני אנשים נאלצים להיולד מחדש. עסקית ולא רק עסקית. בכלל, אתם יודעים, לדעתי אין דבר כזה עסקי שלא קשור לעוד מלא תהליכים בחיינו.
מה עושים??

אני במצב כזה הולכת לנביאה הגדולה ביותר בהיסטוריה. אמא טבע. אני הולכת, מרגישה, מקשיבה, ומחכה. משהו יגיע. האמת היא, אני לא סתם הולכת לסתם כל מקום שהוא…לא. אני מחכה להרגיש מה המקום שבו אני אמורה להיוולד. 
ככה הגעתי פעם למקורות הגנגס במרומי ההימלאיה. ונתקעתי שם חודש אחרי שכמה גשרים נפלו בדרך בגלל המונסונים.
ככה הגעתי פעם לסכר המים הגבוה בעולם. מקום מדהים באנרגיה שלו! תתפלאו…בשוויץ.
ככה הגעתי לים המלח. כן כן, אצלנו. המקום הכי נמוך בתבל! יופי מהפנט, מים מוזרים מלאי סודות וכוחות. שאחרי הטבילה בהם כל תאי גופך מקבלים הזדמנות חדשה. ים המלח מופיע על המפה למרות שלי תמיד נדמה שם שעברתי לפלנטה אחרת. מאוד עצמתי.

בשנה שכזו, אני אומרת ידידיי, תתמקדו בהתחדשות. לא בהאחזות. כי מי שנאחז נואשות, מוצא שהוא נתלה על משענת קנה רצוץ…או נאחז בחלום שהתפוגג כבר. ומי שמוכן להתחדש, כל הזמן נפתחות לו דלתות חדשות. 

בהמשך השנה, אנחנו מתכננים לחדש את המסורת להגיע למרומי ההימאליה. ובינתיים, בואו אתי לים המלח ונעבור שם ביחד יומיים של התחדשות. תשאירו מאחור כל מה שסתם תוקע אתכם, תתברכו בשמש, בהרי המדבר העצומים, בכוכבים, במיי מעיין חמים ומטהרים. וצאו חדשים אל המשך החיים. 
(מקומות אחרונים לצאת אתי לים המלח – כאן)

מי שמבינים שהחיים הם לא מערכת הישרדותית, אלא משחק של הגשמת חלומות. ומי שמבינים שהחיים הם לא מסדר של רס״ר ליישור קוים, אלא הזמנה לביטוי של האינדיוידואליות שלך, צטרפו אליי לחוויות פנימיות בנופים מרהיבים.

אהבה בדרככם. תמי יערי אור